Omaalgatuse programm  jagas raha

Kohaliku omaalgatuse programmi Lääne maakondlik komisjon otsustas oma 27.mail 2008 toimunud istungil eraldada raha kokku 40-le, sealhulgas kahele Matsalu küla puudutavale projektile.
Matsalu Naisseltsi poolt esitatud "Rannakülade päev Matsalus" sai 15 740 krooni ja Matsalu Saviseltsingu (eestvedaja Marje Loide)  projekt "Õppereis ja käsitööpäev" 9 500 krooni.
Kiitus tublidele projektikirjutajatele - Marje Loidele, Kaja Lotmanile ja Tõnu Otsale!

17. AUGUST 2008 - RANNAKÜLADE PÄEV MATSALUS
Augustikuus toimuvate ülemaailmsete läänlaste päevade raames on Matsalu külal (au)kohustus läbi viia rannakülade päev, millest osa võtma on oodatud kõikide Matsalu lahe äärsete külade endised ja praegused elanikud.
Kavas on erinevad sportlikud ning meelelahutuslikud jõukatsumised ja mängud, savimätsimine, mälumäng, külakärajad teemal "Elu võimalikkusest ja vajalikkusest rannakülas tänapäeval" jpm. huvitavat.
Igalt kokkutulekust osavõtvalt külalt ootame lühikest ajalooülevaadet ja hinnangut külaelu hetkeseisule.
Enne suurkogunemist on peatähelepanu oma küla heakorral - värvimist ootavad nii bussipaviljon kui külakoda, niitmist teeperved ja külavain, parandamist külakiik ja mida kõike veel - iga ettepanek ja abikäsi on teretulnud!
 
KÜLAKOJA VÄRVIMISEGA SAI ALGUST TEHTUD 20. JUULIL 2008
Tänu paljudele nobedatele kätepaaridele (nimekirja saab külavanema käest) sai Matsalu külakoda hoopis kenama näo. Küll me olime tublid, suur kiitus kõigile osavõtjaile !
 

MATSALU NAISSELTSI JUHATUSE KOOSOLEKU PROTOKOLL

 10.01.10 Laine talus

Kohal Kaja, Mare, Marje ja Helle

 Päevakorras naisseltsi 15. aastapäeva tähistamine

Mare – minna koos teatrisse või kontserdile (veebruaris), suvel korraldada seminar ümbruskonna vabaühendustele.

Kaja – seoses loodusgiidide tiheda kontsentratsiooniga Matsalus ja Lihula vallas üldse, korraldada rahvusvahelise giidide päeva puhul loodusteemaline viktoriin kas Lihula Teatajas või Lääne Elus, auhinnaks näit. Eesti kaitsealade raamat.

Naisseltsi voldiku projektitaotlus – projekti rahastamise korral ei jõua voldikut valmis enne Saksamaale sõitu, tellida praegu kujundus Martinilt ja trükkida ise välja.

Leitud sobiv juubeliüritus – muusikal „Minu veetlev leedi“ Pärnu kontserdimajas 21.02.10 kell 18.00, eelnevalt võiks aastapäeva tähistada kontserdimaja kohvikus.

 Naisseltsi voldikusse otsida pilte.

Teemad ja märksõnad:

Algus

Koostöö Soome külaliikumisega ( kokkusaamised Matsalus ja Soomes ), suur isetegemise vaimustus ( käsitöö ja ravimtaimed, lilleseaded, jooga, taidlus – osalemine „Vähegi viitsijate“ päevadel ), lasteringi töö ( osavõtt Läänemaa laulu- ja tantsupeost, lastekaitse päeva üritus Lihula kultuurimajas ), keraamikakursus Metsküla Algkoolis.

Küpsemine ja traditsioonide tekkimine

Ühisürituste väljakujunemine – EV aastapäeva ja jaanipäeva järjepidev tähistamine, küla lõikuspeod ja naisseltsi jõuluistumised, meeste käsitööpäevad ja ajalehe väljaandmine suuremate ürituste puhul.

Tähtsamad ettevõtmised: Matsalu kooli kokkutulek, Hoyningen- Huenede suguvõsa kokkutulekust osavõtjate vastuvõtt Matsalu mõisas, ratsavõistlus „Matsalu hobupäev“, bussiootepaviljoni ja külakoja värvimine + rannakülade päev, jalgrattamatk „Tunne koduküla“, koristustalgud Matsalu mõisas ja selle ümber, samuti poemaja juures, suvised taimeretked koos Marjega, külaskäigud Põltsamaa roosiaeda ja Anu Raua juurde, suvelõpupeod lastele Keemul.

Hetkeseis

Naised poliitikas – külaskäigud EV Riigikogusse ja Saksamaa Bundestagi, loodus- ja kultuurireisid Eestis (Petserimaal, põhjarannikul ja Nõva metsades)  ja tulekul reis Saksamaale.

 Protokollis Helle

 

MATSALU NAISSELTS SAAB 15 AASTASEKS !
Tähistamaks naisseltsi 15. juubelit, sõidame 9. veebruaril 2010 "Estonia" teatrisse vaatama muusikali "Minu veetlev leedi".
Tellitud on 19-kohaline buss, mis väljub Matsalust kell 16.00.
Osavõtutasu on 400 krooni (teatripilet+transport), sellest omal tuleb tasuda 200 krooni, ülejäänu sponsoreeritakse. Raha saab maksta kohapeal.
Ootame kõiki osalema, loodetavasti tuleb meeleolukas õhtu.